• Dzisiaj imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy

,,Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej”

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie: ,,Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej”. PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ MINISTERSTWO SPORTU w ramach środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.
    Przedmiotem projektu jest realizacja zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno –kompensacyjnej w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Głogów. Projekt przewiduje włączenie jak największej grupy uczniów do regularnej aktywności fizycznej. Ćwiczenia prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów na podstawie wskazań kwalifikujących ich do udziału w tych zajęciach.

Celem głównym zadania jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy, nauka utrzymywania prawidłowej postawy ciała i ogólnego wzmocnienia całego ciała. Zajęcia sportowe uwzględniają potrzeby rozwojowe i korekcyjne uczestniczących w nich uczniów. W ramach planowanych zajęć, oprócz podporządkowania regularnej aktywności fizycznej celom terapeutycznym w zakresie m.in. kształtowania prawidłowej postawy i przeciwdziałania powstawaniu wad postawy, przewiduje się również ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące sprawność psychomotoryczną i motoryczną, wspomagające harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę ogólnej kondycji i sprawności fizycznej uczniów, co w rezultacie przyczyni się również do zapobiegania nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży.