• Dzisiaj imieniny obchodzą: Karol, Ferdynand
  • News

    Warsztaty kaligrafii 4d

    9 maja klasa 4d po raz kolejny uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Bibliotekę Miejską. Tym razem były to warsztaty pt. ,,Kaligrafia- sztuka pięknego pisania”. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z historią pisma. Dowiedzieli się między innymi czym jest pismo klinowe, węzełkowe czy hieroglify.W dalszej części spotkania mogli spróbować, jak pisało się piórem gęsim, patyczkiem czy stalówką. Okazało się, że nie było to takie proste, jak się wydawało nie było też jednoznaczych opinii, którym narzędziem pisze się najłatwiej. Do szkoły uczniowie wrócili pełni wrażeń, nowej wiedzy i ze śladami atramentu na dłoniach. Bardzo dziękujemy Paniom z działu dziecięcego Biblioteki Miejskiej przy ulicy Jedności Robotniczej za ciekawą ofertę zajęć w tym roku szkolnym.
    Skip to content