• Dzisiaj imieniny obchodzą: Gaweł, Ambroży
 • News

  W pięknym świecie poezji

  W poniedziałek 21 stycznia odbył się w naszej szkole Niemieckojęzyczny Konkurs Recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum. Miłośnicy recytacji zaprezentowali różnorodny repertuar, wybierając utwory sięgnęli po poetów zarówno współczesnych jak i tych z ubiegłego wieku. Z satysfakcją można stwierdzić, że młodzież zna poezję, rozumie ją i potrzebuje jej. Wszyscy uczestnicy zasługują na słowa uznania!
  Jury oceniało dykcję, interpretację, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne.
  Oto laureaci:
  I miejsce – Olga Rzepa z klasy 7c
  II miejsce – Aleksandra Lesiuk z klasy 3d
  III miejsce  – Kaja Derlecka z klasy 3d

  Gratulujemy laureatom! Miło nam poinformować, że Olga, Aleksandra i Kaja będą reprezentować naszą szkołę na konkursie recytatorskim we Wrocławiu już w lutym. Trzymamy mocno kciuki, życząc powodzenia! Dziękujemy p.Ewie Sulej i Ewie Weryszko za organizację konkursu.