• Dzisiaj imieniny obchodzą: Walerina, Wirgilusz

Światowy Dzień Tolerancji

Tradycyjnie 16 listopada – w Światowy Dzień Tolerancji odbył się w naszej szkole minihappening. Uczestnicy, oczywiście wyposażeni w maseczki z napisem „tolerancja” oraz w kolorowe tablice z hasłami nawołującymi do wzajemnego szacunku, wchodzili do poszczególnych klas. Towarzyszyła im również muzyka, która wpływała na atmosferę całego wydarzenia.
    Dzieci z klasy 5D przybliżyły zarówno młodszym jak i starszym odbiorcom, kiedy i w jakich okolicznościach zostało ustanowione to ważne święto. Wyjaśniły, czym jest „tolerancja”oraz podały 10 zasad człowieka tolerancyjnego.
    Hasłem przewodnim obchodzonego święta było: „Każdy inny, wszyscy równi”. Dziękujemy p.K.Burgiel za przybliżenie uczniom ważnego tematu oraz przygotowanie wydarzenia.