• Dzisiaj imieniny obchodzą: Albert, Ignacy
 • News

  Sukcesy naszych uczniów w XVII Wrocławskim Maratonie Matematycznym

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezach organizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu. 21września wzięli udział w warsztatach „Co to są grupy?”,  wysłuchali wykładu  na temat „Ile jest nieskończoności?” i  wystartowali w eliminacjach do Maratonu Matematycznego. Z dwudziestu naszych  uczniów, którzy przystąpili do rozwiązywania zadań w ramach eliminacji, do finału zakwalifikowały się trzy osoby:
  Aleksandra Lesiuk z klasy III d, Michał Szelest z klasy III d, Kacper Garbacz z klasy VIII d.
  22 września cała trójka wzięła udział w finale maratonu. Wykazali się dużą wiedzą matematyczną oraz wytrwałością w rozwiązywaniu testów. Michał i Kacper zakończyli swoje zmagania na V rundzie. Ola odpadła dopiero w VII rundzie po bardzo zaciętej walce.
  Gratulujemy im sukcesu  oraz dziękujemy za wspaniałą postawę i godne reprezentowanie naszej szkoły.