• Dzisiaj imieniny obchodzą: Marcela, Włodzimierz

Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów klasy IIc  i IIa pod opieką nauczycieli wychowawców i katechetów (p.B.Furjer, p.K.Żuber, p.J.Janickiej, p.M.Kwiecińskiej, p.K.Kwiecińskiego). Nie inaczej było w tym roku: 21 grudnia 2018 r. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni  goście – dzieci z PP6 i PP10 wraz z wychowawcami. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali  zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.