• Dzisiaj imieniny obchodzą: Magdalena, Bogumiła

Funkcjonowanie biblioteki szkolnej od 25 maja 2020 r.

Zasady dokonywania zwrotów wypożyczonych materiałów
    oraz wypożyczania niezbędnych książek.

1. Punkt przyjmowania zwrotów znajduje się w pomieszczeniach koło salki korekcyjnej (z lustrami) – wejście do sali gimnastycznej od strony parkingu.
    2. Do dnia 15 czerwca punkt jest czynny w godzinach 9.00-13.00. Należy oddać wszystkie książki oprócz podręczników
    Podczas egzaminów ósmych klas (16-18.06) odbiór książek jest wstrzymany.
    Od 19 czerwca pracuje w godzinach 8.00 – 14.00
    3. Uczeń lub opiekun zwracający książki musi mieć założoną maseczkę i rękawice ochronne.
    4. Przy stanowisku zwrotów może przebywać tylko jedna osoba, pozostałe oczekują w kolejce z zachowaniem dystansu co najmniej 1,5 m
    5. Książki należy wyłożyć na stolik i poczekać aż bibliotekarz odnotuje i potwierdzi zwrot.
    6. Cały komplet (warto sprawdzić numery inwentarzowe zapisane na koncie czytelnika) podręczników należy przygotować do zwrotu w następujący sposób:
    ● usunąć foliowe okładki,
    ● usunąć zapisane ołówkiem notatki,
    ● zwrócić uwagę na czystość i estetykę książki – wyprostować pogięte kartki, skleić rozdarcia
    ● sprawdzić czy jest płyta w książce do j. niemieckiego
    7. Ostatecznego zwrotu podręczników należy dokonać:
    klasy 8 – 19 czerwca
    klasy 3 – 22 czerwca
    klasy 2 i klasa 5 – 23 czerwca
    klasy 1 – 24 czerwca
    klasy 7 – 25 czerwca

Zostanie przygotowany i opublikowany harmonogram godzinowy na te dni dla poszczególnych klas.
    Klasy 8 otrzymają kartę obiegową.

Za podręczniki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani dokonać wpłaty na podane konto (informację otrzymają od bibliotekarza) do 25 czerwca kl. 8, do 30 czerwca pozostałe klasy

8. Od dnia 25 maja do 12 czerwca, w wyznaczonych godzinach, możliwe są również wypożyczenia, ale bez wolnego dostępu do półek. Wypożyczane będą wyłącznie książki zarezerwowane w katalogu on-line po zarejestrowaniu konta czytelnika za pomocą szkolnego adresu e-mail (@sp8glogow.onmicrosoft.com)
    Instrukcje zakładania konta oraz prowadzenia poszukiwań w katalogu on-line i rezerwacji znajdują się na stronie biblioteki szkolnej https://sp8glogow.wixsite.com/biblioteka/katalog